Invisalign Fiyat Aralığı Nedir?

Şeffaf plak tedavisi olarak da bilinen invisalign fiyat aralığı son zamanların en büyük merak konusu haline geldi. Ortodontik tedavi kapsamında yer alan bu tedavi, gelişen ve yükselen teknolojiyle giderek yaygınlaşmaya ve talep görmeye başladı.

Invisalign Nedir?

Çarpık dişlerin ideal görünüm kazanması için gerçekleştirilen tedavidir. Diş teli yerine geçer. Diş teli tedavisine kıyasla birçok avantajı vardır. Bu avantajlar:

  • Şeffaf plak olduğu için gündelik yaşamda kullanılırken görünmez. Böylece tedavi süresi boyunca görünüm açısından rahatsız hissetmezsiniz.
  • Yemek yerken veya bir şeyler içerken çıkarılabilir. Böylece ağız ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Dişinizi fırçaladıktan sonra yeniden takabilirsiniz. Rahatlıkla yemek yiyebilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızın ve düzeninizin değişmesine gerek kalmaz. Tabii ki siz yine de dişlerinize zarar verecek gıdaları tüketmekten kaçınmalısınız.
  • Özel davetlerinizde veya özel anlarınızda çıkarabilirsiniz. Örneğin bir mezuniyet balosu, düğün gibi katılmanız gereken etkinliklerde birkaç saatliğine çıkarmanızın bir zararı yoktur. Yalnızca günde en az 20 saat takmaya özen göstermelisiniz.
  • Tedavi sürecinde ve öncesinde dişlerinizin son halini dijital olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda dişlerinizdeki değişimleri ve gelişmeleri de yakından takip edebilirsiniz.
  • Diş teliyle veya metal braketlerle uğraşmadan tedavi olabilirsiniz.

Diş Teli Olmadan Dişlerin Hareket Etmesi Mümkün Müdür?

Evet, bahsettiğimiz invisalign tedavisi tam olarak bunu sağlıyor. Invisalign plakları, dişlerinizin yapısına, ölçüsüne ve hareket edilmesi istenen pozisyona göre üretildiği için diş teli kullanmadan dişleriniz düzelebilir.

Bunun için diş hekiminiz dişlerinizin ölçüsünü alır. 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamında dişlerinizi hareket ettirebilir. Ona yönelik uygun plak ölçüsünü hazırlar.

Her bir plak 0.05 mm’lik hareket ettirir. Her 15 günde bir sonraki plağa geçilir.

Invisalign Plakların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her gün düzenli olarak iki defa plaklarınızı ılık suyun altında diş fırçasıyla temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde bakteri oluşumu diş sağlığınızı olumsuz yönde etkiler.
Şeffaf plaklarınızı temizlemek için protez temizleme tableti gibi aparatları da kullanabilirsiniz.

Invisalign tedavisi denince akla gelen ilk isim Dr. Fatma Tekin, invisalign tedavi sürecinizi profesyonelce yürütür.

Share: