2021’de Gülüş Tasarımı Fiyat Beklentiniz Ne Olmalı

2021’de Gülüş Tasarımı Fiyat Beklentiniz Ne Olmalı

Gülüş tasarımı fiyat bilgisi vermeden önce gülüş tasarımı nedir sorusunu iyi anladığınıza emin olmanız gerekmektedir. Estetik açıdan görüntü bozukluğuna neden olan diş ve diş etlerinin doğal görünüme kavuşması için yapılan uygulamalara gülüş tasarımı adı verilmektedir. Gülüş tasarımı, birçok ortodonti işleminin bir arada uygulanmasıyla yapılmaktadır. Hastanın yaşı, beklentileri ve cinsiyeti gibi faktörler göz önünde bulundurulur. Gülüş tasarımı sonrasında görülen memnuniyet seviyesi ve başarı oranı oldukça yüksektir.

Gülüş tasarımı fiyat bilgisi verilirken hastanın ağız yapısı, ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurulmaktadır. Bu durumlar birbirinden farklı olacağı için oluşacak maliyet de kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Bunlara ek olarak, uygulamanın yapılacağı diş kliniği, uygulamayı yapacak doktor gibi etkenler de gülüş tasarımı fiyat farklılıkları üzerinde etkisi olan faktörlerdendir.

Gülüş tasarımı yapılırken pembe estetik söz konusu olursa; diğer bir deyişle diş eti operasyonları da devreye girecekse, gülüş tasarımı fiyatı 300 TL’den 2000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.  Kaplama yapılması gerekliyse, bir diş için 800 TL ile 3000 TL arasında bir fiyat oluşabilmektedir. Dahası, hastanın eksik bir dişi olması dolayısıyla diş implantı tedavisi de gerekiyorsa, bir diş için 2500 TL ile 6000 TL arasında değişiklik gösterecek bir fiyat verilebilmektedir. Gülüş tasarımı fiyat beklentinizi yukarıdaki faktörlere bağlı olarak belirleyebilirsiniz. Ek olarak, gülüş tasarımı tedavisinde diş beyazlatma işlemi de uygulanacaksa, 500 TL ile 2000 TL arasında ek bir maliyet oluşabilmektedir.

Diş hekimi, ön ağız muayeneniz esnasında yapılması gerekli tüm işlemleri belirleyecektir. Ardından size toplam bir fiyat verecek ve kabul etmeniz halinde gülüş tasarımı tedavisi planınızı oluşturacaktır.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Gülüş tasarımı işlemleri bittikten sonra elde edilen sonucun kalıcılığı iki faktöre bağlıdır: hastaya ve diş hekimine.

Doğru protokolü ve yöntemi uygulamayan bir diş hekiminin takip edeceği gülüş tasarımı uygulaması pek de kalıcı olmayacaktır.

Gülüş tasarımı uygulaması doğru bir biçimde yapıldıysa, sizin bu etkileri kalıcı kılmak için yapabilecekleriniz şu şekildedir:

  • Günde 2 kez düzenli ve doğru bir biçimde dişlerinizi fırçalamalısınız.
  • Her diş fırçalamasından sonra mutlaka doğru şekilde diş ipi kullanmalısınız.
  • 6 ayda bir gidilmesi gereken diş hekimi ziyaretlerinizi aksatmamalısınız.
  • Diş doktoru tarafından verilen tüm ek önerilere uymalısınız.

Tüm bu tavsiyeler doğru bir biçimde takip edilirse, güzel gülüşünüz bir ömür boyu sürecektir. Öte yandan, yılda bir kez diş temizliği yaptırmayı da ihmal etmemelisiniz.

Fakat uyarıları göz ardı eder ve gerekli kontrolleri yaptırmazsanız, gülüş tasarımı kalıcı mıdır sorunuza yanıtımız hayır olacaktır. Tedavinin amacı, bozuk olan dişleri güzel bir görünüme kavuşturarak estetik bir görünüm elde etmek olduğu için ağız ve diş sağlığına daha fazla özen gösterilmesi hayati derecede önemlidir.

Gülüş Tasarımı Yaptıranlar Memnun Kalır Mı?

Gülüş tasarımı yaptıranlar, uygulama hakkındaki görüşlerini genellikle olumlu yönde verirler. Bazı hastalarda karşılaşılan memnuniyetsizlik durumu ise çoğunlukla maliyetin yüksek olması ve doğru planlama yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Gülüş tasarımı tedavisi sürecine dudak enjeksiyonu da dâhil edilmek isteniyorsanız ya da sonuçla ilgili farklı beklentileriniz varsa, uygulamaya başlamadan önce diş hekimi ile görüşmek beklentilerinizi gerçekçi kılmanın yolu olacaktır.

Özetle, herhangi bir aksiliğin meydana gelmediği, ek maliyetlerin oluşmadığı veya planlama yanlışlığı yapılmadığı durumlarda hastalar gülüş tasarımı sonuçlarından oldukça memnun kalmaktadırlar.

Ağız ve diş sağlığına çok önem verenler ile gülüşünde estetik eksiklikler olduğuna inanan kişiler tarafından tercih edilen gülüş tasarımı fiyat beklentilerinizin oluşmasını kolaylaştıracak bilgiler sunduk. Siz de kendinize özel bir gülüş tasarımı planı çıkartmak istiyor, güvenebileceğiniz bir Ankara diş hekimi arıyorsanız, hemen Dr. Fatma Tekin’den randevu alabilirsiniz.