Diş Teli Fiyatları 2022

Diş Teli Fiyatları 2022

Diş Teli Fiyatları 2022; Diş gelişiminde ortaya çıkmış olan bazı problemler sebebiyle dişlerin diziliminde bozukluk olması ya da çapraşık şekilde yerleşen dişlerin düzeltilmesi için diş teli tedavisi uygulanır.

Tedaviyi uygulayan klinikler ve tedavi sürecinde kullanılan materyallerden kaynaklı olarak her yıl diş teli fiyatlarında değişiklik gözlenir. Diş teli fiyatları 2022 yılı içerisinde Türk Diş Hekimleri Birliği tarafınca belirlenen fiyat aralıklarında olacak şekilde hastalara sunulur. Gerek görsellik gerekse sağlık açısından oluşan rahatsızlıklardan dolayı diş teli tedavisi sıklıkla tercih edilir. Pek çok farklı diş teli seçeneği bulunurken bu seçenekler arasından en çok kullanılan seçenekler; metal diş teli ve şeffaf plak olarak bilinir.

Diş Teli Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Her sene olduğu gibi diş teli fiyatları 2022 senesinde de belirli etmenler sebebiyle değişiklik gösterebilir.

Diş teli fiyatları ve fiyat aralıkları belirlenirken ön planda olan faktörleri kısaca listelemek gerekirse;

  • Tek çene ya da diş çene bölgesine uyumlu olan diş telinin yapısı
  • Diş teli için kullanılacak olan materyallerin özellikleri
  • Diş düzenindeki bozukluğun ne kadar yoğun olduğu
  • Diş etlerinin ve damak bölgesinin gerekenden çok daha fazla miktarda görülmesi
  • Çene ve damak bölgelerinde darlık ya da genişlik gibi genetik bozuklukların bulunması
  • Çene yapısının fazla ileride veya geride olması
  • Dişlerin ayrık olması nedeniyle diş teli taktırmak isteyen kişilerde dişlerin arasındaki mesafenin miktarı

Diş Teli Tedavisinin Fiyat Aralıkları

Uygulanacak olan tedavinin çeşidine göre diş teli fiyatları 2022 yılı içerisinde farklı şekilde belirlenebilir. Çeşitli etmenlerden kaynaklı olarak değişiklik gösterebilen diş teli tedavisinin fiyatları hakkında net bir miktar belirtmek mümkün değildir. Kişiden kişiye gerekli olan tedavi yöntemi de değiştiği için ücret de aynı şekilde artıp azalabilir. Bu sebeple net ücretin belirtilebilmesi için hastanın klinik muayenesinin mutlaka yaptırılması gerekir. Diş teli tedavisinin uygulanabilmesi için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Kimi zaman estetik kimi zamansa sağlık açısından problem yaratan diş bölgesi bozuklukları, diş teli tedavisi aracılığıyla düzeltilebilir. Oldukça ağrısız ve kolay bir tedavi yöntemi olarak bilinen bu uygulama, gerekli görüldüğü durumlarda fazla geciktirilmeden yapılmalıdır. Dr. Fatma Tekin bu işlem için sizlere kaliteli hizmet vermeyi vadeder. Bu sayede hayalini kurduğunuz görünüme kavuşmanız mümkün olur.