gülüş estetiği fiyatı aldığı için gülümseyen kadın

Gülüş Estetiği Fiyatı İşlem Türüne Göre Değişir

Gülüş estetiği nedir sorusuna gülüş tasarımı olarak da bilinen ve farklı tedavi yöntemleriyle aşamalarını kapsayan estetik diş hekimliği uygulamasıdır şeklinde cevap verilebilir.

Gülüş estetiği dudak ve diş eti seviyesi, dişlerin boyları, rengi ve dizimi kısacası genel olarak dudak ve dişlerin estetik uyumunu sağlar. Gülüş estetiği fiyatı gerçekleştirilecek olan işleme ve tedavi aşamasına göre değişiklik gösterir.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır sorusunun cevabı gülüş tasarımı Ankara içerisinde yaygın olan diş kliniklerinden bilgi alınarak detaylıca öğrenilebilir.

Gülüş Estetiğinin Avantajları Nedir?

  • Hem doğal görünümlü hem de yüz hatlarıyla, çenesiyle uyumlu, estetik açıdan etkileyici dişler elde edilir.
  • Dişlerin renkleri daha net bir şekilde belli olur.
  • Diş etleri ve dişler, ağız sağlıklı bir görünüm kazanır.
  • Dişlerdeki kırıklıklar, çene yapısındaki bozukluklar düzeltilir. Son derece sağlıklı ağız ve diş oluşumu sağlanır.

Gülüş Estetiği Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak kişinin ağzının ve dişlerinin, çenesinin fotoğrafları çekilir. Diş ölçüleri alınır. Hastanın talebi de dikkate alınarak ona en uygun gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Oluşan tasarım hastayla birlikte değerlendirilir ve hastanın en sonunda onayı alınır. Onaydan sonrasında 10 günlük süre içerisinde estetik işlemler uygulanır ve kalıcı olarak gülüş estetiği tedavisi gerçekleştirilir.

Kişiye Özel Gülüş Çeşitleri Nelerdir?

Gülüş estetiği tedavisini kapsayan çeşitli gülüş tasarımları mevcuttur. Kişilerin talebine göre ve uygunluğuna göre bu gülüş çeşitleri uygulanabilir. Bunlar:

  1. Entelektüel Gülüş Çeşidi: Dişlerin aynı seviyeye getirilerek kişiye daha olgun bir gülüş edası katmasını sağlayan gülüş estetiği çeşididir.
  2. Sportif Gülüş Çeşidi: Bu gülüş çeşidi tedavisi uygulaması orta kesici olan dişlerin yan taraflarda bulunan kesici dişlerden daha uzun olarak tasarlanmasıyla gerçekleştirilir.
  3. Çekici Estetik Gülüş Çeşidi: Bu gülüş çeşidine sahip olmak isteyenler için ön dişlerin daha ön planda olduğu bir gülüş tasarımı uygulanır. Bu gülüş tasarımı sayesinde daha genç ve çekici gülüş elde edilir.

Gülüş Estetiği Öncesinde Nelere Dikkat Edilir?

Gülüş estetiği fiyatı belirlenmeden önce ağız sağlığı dikkate alınır ve tedavi uygunluğu tespit edilir. Diş formu incelenir. Bu gözlemler sonucunda kişiye en uygun ağız ve çene yapısına göre tedavi yöntemi uygulanır.

Share: