invisalign fiyat almış ve tedaviye başlamış mutlu kadın

İnvisalign Fiyat Aralığı Neye Göre Değişir?

Invisalign nedir sorusuna çarpık dişlerin, kişiye özel olarak hazırlanan ve dişleri tamamen saran şeffaf plaklarla düzeltilmesi işlemidir cevabı verilebilir. Uzman diş hekimleri tarafından invisalign tedavisi işlemleri uygulanır. İnvisalign fiyat aralığı ise hastanın ihtiyacına göre alacağı tedavi süresine ve hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Invisalign Ankara içerisinde yer alan ortodonti uzmanı kişiler tarafından başarılı bir şekilde tedavi işlemi uygulanırken her hastaya en uygun invisalign fiyatları 2022 içerisinde de değişmektedir.

Normal Ortodontik Tedavi ile İnvisalign Farkı Nedir?

Hem ortodontik tedavi hem de invisalign tedavisi, tedavi süresi ve tedavinin başarısı konusunda aynıdır. İnvisalign tedavisinin ortodontik tedaviden farkı daha konforlu olması ve tedavi esnasında şeffaf plakların ağız içerisinde belli olmamasıdır. Bu sayede estetik görünüm açısından da invisalign tedavisi tercih edilir.

İnvisalign Tedavisinin Avantajları

  • İnvisalign tedavisi, neredeyse hiç görünmediği için estetik olarak olumludurlar. Bu sebeple tedavi esnasında dışarıdan bir gözle bakıldığında tedavi belli olmaz.
  • Yemek yeme esnasında şeffaf plak ağızdan çıkarılabilir ve rahatça yemek yenebilir. Sonrasında dişlerin temizlenmesi ise çok daha kolay olur. Diş temizlendikten sonra şeffaf plak yeniden takılabilir. Tak çıkar özelliği olması daha konforlu ve pratik tedavi süreci sağlar.
  • Klasik ortodontik tedavilerde zaman zaman görülebilen braketin kopması veya telin batması gibi sorunlar invisalign tedavisinde yaşanmaz.
  • Dişlerde öncesinde dolgu, protez mevcutsa veya çürüğe meyilliyse invisalign tedavisi daha avantajlıdır. Bunun sebebi ortodonti tedavi esnasında braketler yapay dişlere yapışarak zarar verebilir. Aynı zamanda invisalign tedavinin daha kolay temizlenebilir olması diş bakımının daha rahat yapılmasını sağlar.

İnvisalign Tedavisi Ağrı Yapar Mı?

Tedavi ilk başladığı sırada dişlerde baskı ve hassasiyet hissi olması oldukça normaldir. Bu dişlerin yavaş yavaş oynamaya başladığını ve tepki gösterdiğine işarettir. Bu his birkaç gün içerisinde gider. Bu sebeple ilk günlerde diş plağının uyku esnasında takılması önerilir.

Plaklar Ne Sıklıkla Takılmalıdır?

Yemek yeme veya su dışında bir şeyler içme esnasında plaklar çıkarılmalıdır. Bu faaliyetler sonrasında dişler fırçalanmalı ve yeniden plak takılmalıdır. Bunun dışında geve gündüz sürekli plak takılmalıdır. Yalnızca su içerken plak çıkarmaya gerek yoktur. Onun dışında sürekli ve düzenli olarak takılmalıdır.

Share: