Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği; Hollywood Gülüşü ya da gülüş estetiği olarak adlandırılan ağız ve diş sağlığı çalışmaları, kişiye özel gülüş tasarımı olarak yapılır. Ankara gülüş tasarımı ve diş tedavileriyle Ortodontist Dr. Fatma Tekin kliniğinden hemen randevu alabilir ve dijital gülüş tasarımıyla, gülüşünüzü canlandırabilirsiniz.

Gülüş Estetiği Nedir?

Kişiye özel gülüş estetiği, diş ve diş etleri üzerinde yapılan estetik çalışmaları kapsar. Kişinin istekleri ve beklentileri baz alınarak, yüzün ve oranlarına en uygun dişlerin tasarlanması ve yepyeni bir gülüş ifadesi kazandırmak üzere yapılan estetik diş çalışmalarıdır.

Gülüş tasarımı; yaş ve cinsiyete göre, burun ve dudak yapısı, ten rengi ve diş etlerinin genel yapısına bağlı olarak belirlenir ve uygulanır. Gülüş estetiğinde uygulanan temel tekniklerse şu şekildedir;

  • Diş beyazlatma,
  • Porselen laminate veneer,
  • Dental implant
  • Diş eti şekillendirme/ pembe estetik

Ankara diş estetiği hizmetleri dahilinde ayrıca; Empress olarak bilinen full porselen diş, porselen Lamine Veneer ve zikonyum diş kaplama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ankara Gülüş Estetiği Fiyatları

Ankara- Çankaya’da hizmet veren Dr. Fatma Tekin, profesyonel ekipmanlar ve güler yüzlü ekibiyle gülüş estetiği alanında nitelikli hizmet veriyor. Pembe estetik ve diş estetiği çalışmaları hakkında bilgi almak ve gülüşünüzle yüzünüze tazelik katmak için hemen online randevu alabilirsiniz.

Gülüş tasarımı çalışmaları arasında;

  • Diş eti estetiği
  • Diş beyazlatma
  • Diş kristali
  • Estetik dolgu uygulamaları
  • Inley ve Onley Dolgular

İle diş dövmesi uygulamaları yapılmaktadır. Gummy smile fiyatları, yapılacak olan diş ve diş eti uygulamalarına bağlı olarak belirlenmektedir. Ayrıca klinik ve hekim uygulamaları diş estetiği fiyatlarında belirleyici unsurlar arasındadır.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gummy smile olarak bilinen pembe estetik, diş etlerin form kazandırılması için yapılan uygulamalardır. Bleaching, diş beyazlatma olarak klinik ortamda yapılan ve UV ışınları ile diş renginin beyazlatılması işlemidir.

Kişide eksik dişler var ise dental implant uygulamaları yapılır. Diş kökü olarak sabit protez şeklinde yapılan porselen dişler olarak gülüş estetiği dahilinde yapılır. Ayrıca doğal dişlerin çiğneme alanlarındaki hasarlar ve zarar gören dişlerde yapılan dolgulardan daha çok tercih edilen inlay ve onlay uygulamalar, gülüş estetiğini tamamlayan çalışmalardır.