Diş İmplantı

Diş İmplantı

Diş İmplantı ; Dental implant ya da diş implantı olarak bilinen uygulamalar, eksik dişlerin tamamlanması olarak bilinen yapay kök ve porselen diş uygulamalarıdır. Çeneye vida ekimiyle yapılan tedavide, çürük ve büyük kısmı hasara uğramış olan dişlere de çözüm getirilir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Alt çene ve üst çene diş implantı uygulamalarında, vidaların kemikle kaynaması 2 ila 3 ay sürer. Öncelikle hastanın çene ve diş yapısının ölçüsü alınarak tedaviye başlanır. Köklerde sorunlar varsa ve tedavi edilecek olan çürük dişler var ise tedavi programında, birlikte uygulama yapılır.

Diş implantları titanyum vidaların çeneye sabitlenmesiyle yapılır. Üzerine kaplanan porselen diş, doğal diş görüntüsü ve işlevselliğiyle diş kaybının giderilmesinde oldukça etkilidir. 5 farklı şekilde uygulanan implantlar, hastanın isteği ve ihtiyacına göre gülüş tasarımlarıyla birlikte uygulanabilir.

Diş İmplantı Fiyatları

Diş implantı uygulamalarında fiyatlar, malzeme kalitesine ve seçimine bağlı olarak belirlenir. Zirkonyum ve porselen diş kaplamaları, kemik dolgu uygulamaları ve ek diş tedavilerine bağlı olarak fiyatlar belirlenir.

Ankara diş estetiği merkezi olarak faaliyet gösteren ortodontist dr. Fatma Tekin kliniğinden online randevu alabilir ya da doğrudan +90 506 939 28 38 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Diş İmplantı Avantajları Nelerdir?

Diş implantları, uzun ömürlü kullanımlarıyla en cazip avantajlarını sağlar. Hareketli protezlere oranla daha çok tercih edilen protezler, sabit ve kalıcı olarak avantajlıdır. Sağlam diş kökü ve sağlam diş kaplaması olarak yemek yeme işlevinde de oldukça konforludur.

İmplant ekimi cerrahi işlem gerektirmeden yapılır. Ancak kemik yapısı uygun olmayan kişilerde kemik tozu ekimi ve cerrahi işlemler ile yapılır. Ağrısız ve lokal anesteziyle yapılan işlemleri içerir. Dental implant ayrıca;

  • Yemek yeme kolaylığı sağlar.
  • İdeal diş kökü görevi görür.
  • Akıcı konuşma ve şık görüntü ile iyi hissetmenizi sağlar.
  • Kalıcı, uzun süreli kullanım ve dayanıklılık açısından avantaj sağlar.

Ağız ve diğer dişler ile uyumlu şekilde yapıldığı için oldukça doğal bir görünüm kazandırır. Eksik dişlerin yerine mükemmel uyum ve dayanıklı kullanışı ile dental implant, kendi dişlerinizle uyumlu şekilde yapılır.