Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli; Diş teli, çarpık veya ayrık dişlerin düzeltilmesi için uygulanan tedavi yönteminde kullanılmaktadır. Diş telleri, dişe takılan tellerden ve uygulanan braketlerden oluşmaktadır. Dişe takılan teller braketlere kuvvet uygular ve ideal diş görünümüne ulaşmasını sağlar. Ayrık dişler veya çarpık dişler dışında dişlerin kırık olması durumunda da diş teli tedavisi uygulanmaktadır. Diş telinin birkaç çeşidi vardır ve metal braket ile tedavi görmek istemeyenler için şeffaf diş teli seçeneği mevcuttur. Diş teli tedavisi ortodonti alanında uygulanmaktadır. En iyi diş teli tedavisi için ortodonti ankara

Şeffaf Diş Teli Türleri

Diş telinin çeşitleri olduğu gibi şeffaf diş telinin de türleri vardır. Şeffaf diş teli türleri üç başlıktan oluşmaktadır. Bunlar: şeffaf plaklar, şeffaf braket ve lingual ortodonti görünmeyen diş teli uygulaması

Şeffaf Plaklar:

Şeffaf plaklar ile ortodonti diş teli uygulaması esnasında en konforlu olan diş teli türüdür. Estetik açıdan diş teli kullanıldığı görünmediği için tercih edilmektedir. Metal braket diş teli uygulamasında yemek yerken besinler diş teli aralarına girebilir ve temizlemesi uğraştırıcı olabilir. Şeffaf plak uygulamasında bu sorun yoktur. Plak çıkarılıp yemek yendikten sonrasında yeniden takılarak rahatlıkla kullanılabilir. Ankara şeffaf plak uygulamasında profesyonel hizmet sağlayan kliniklerin yoğun olduğu bir şehirdir.

Şeffaf Braket:

Şeffaf braket esnasında braketler şeffaf malzemelerden oluşmaktadır. Metal diş teli uygulamasına göre şeffaf braket daha az belirgindir. Şeffaf diş teli tedavisinde en çok kullanılan uygulama şeffaf braket uygulamasıdır.

Lingual Ortodonti Görünmeyen Diş Teli Uygulaması

Bu uygulamada diş telleri ağzın iç kısmında olduğu için dışarıdan hiçbir şekilde görünmemektedir. Dişin dil bölgesine bakan iç kısmına, telin yapıştırılmasıyla uygulanmaktadır. Yani dişlerin dış kısmına uygulanmaz. Bu sebeple diş teli tamamen dışarıdan görünmez olur. Ancak bu tedavi yönteminin bazı uygulamaları mevcuttur. Bunlardan bir tanesi dile zarar verebilme riskidir. Bu sebeple ortodonti tedavisi diş teli uygulamalarında diğerlerine oranla daha az tercih edilir.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Ortodonti uzmanı, tedavisi uygulanacak olan diş telinin yapısına, tedavi sürecinin uzunluğuna ve diş telinin türüne, tedavi yöntemine göre uygun bir fiyat belirlemektedir. Bu sebeple diş teli fiyatları değişiklik göstermektedir.