invisalign tedavisi fiyat almış ve kabul etmiş kadın şeffaf plak takıyor

İnvisalign Tedavisi Fiyat Değerlendirirken Bunlara Dikkat

Dijital ortodontik tedavi teknolojleri sayesinde kişiye uygun olarak hazırlanabilen şeffaf plaklar ile dişlerin düzeltilmesini sağlayan tedavi yöntemine invisalign tedavisi adı verilir. İnvisalign tedavisi fiyat aralığı tedavinin süresine ve uygulamalarına göre değişiklik gösterir.

İnvisalign Tedavisi Avantajları Nelerdir?

  • Şeffaf plak kullanımının belli olmaması tedavi esnasında görünmemesini sağlar. Bu da estetik açıdan olumlu izlenim yaratır.
  • Ağız içerisinde metal, braket veya tel kullanımına gerek yoktur.
  • Yemek yerken veya bir şeyler içerken çıkartılabilir. Çıkarıp takma özelliği sayesinde diş temizliği aksatılmadan daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.
  • Özel günlerde isteğe göre aşırıya kaçılmadıkça birkaç saatliğine çıkarılabilir.
  • Günlük yaşantıyı etkilemez. Diş teli kullanımı olmadan çarpık diş sorunu çözülür.
  • İleri teknolojili ağız içi tarayıcılar sayesinde tedavi sonucu ile ilgili ön bilgilendirme alınabilir.

Şeffaf Plaklar Ne Kadar Süre Takılmalıdır?

Tedavi süresi içerisinde şeffaf plakların düzenli olarak takılması önemlidir. Günde 20 ile 22 saat aralığında takılması gerekir. Yalnızca yemek yerken veya bir şeyler içerken çıkarmaya özen gösterilmelidir. Su içerken çıkarmaya gerek yoktur ancak diğer içeceklerin tüketimi esnasında da çıkarılmalıdır. Özellikle asitli ve sıcak içecekler plaklara zarar verebilir. Özel gün veya davetlerde kullanılmak istenmezse birkaç saatliğine çıkarılabilir ancak sık tekrarlanmamalıdır.

Herkes İnvisalign Tedavi Görebilir Mi?

Çocuk, genç ve yetişkinler üzerinde bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Her yaş grubuna uygulanır ancak tedavi öncesinde dişlerin uygunluğu diş hekimi tarafından kontrol edilir. Orta ve hafif diş çarpıklığı olanlar, diş çekimi yapılması gereken ortodontik tedaviye ihtiyacı olanlar bu tedaviyi görebilir.

İnvisalign Tedavisinde Plak Bakımı Nasıl Sağlanır?

Her gün günde 2 defa olmak üzere sabah ve akşam ılık suyun altında diş fırçası ile temizlenebilir. Bunun dışında protez temizleme tabletleri kullanılabilir. Bu tabletler ile alignerların bakımı yapılabilir.

İnvisalign Tedavisi Öncesi Hazırlık Yapılmalı Mıdır?

Tedavi öncesinde ilk olarak eğer varsa çürük dişlerin temizlenmesi gerekmektedir. Yine tedavi öncesinde yapılması gereken işlemlerden biri diş taşlarının temizlenmesidir. Kişinin durumuna göre 20’li yaş dişlerinin çekimi de gerçekleştirilebilir. Ölçü alındıktan sonra ise artık herhangi bir işleme gerek kalmaz.

Share: