İnvisaling

İnvisaling Nedir?

Şeffaf hizalayıcılar ya da şeffaf plaklar olarak bilinen invisaling nedir konusunda, gülüş estetiğinde uygulanan bir tedavi yöntemi olduğundan bahsedebiliriz. Metal diş tellerine alternatif olarak geliştirilen şeffaf plaklar, görüntüde rahatsız edici formlar oluşmadan dişlerin düzeltilmesinde kullanılır.

Şeffaf Plak Nedir?

İnvasaling nedir konusunda, diş düzeltme tedavilerinde uygulanan ortodontik cihazlar olduğu belirtilir. Şeffaf plaklar, dişlerin ayarlanması, düzeltilmesi ve sıralı bir form kazandırılması için uygulanan diş tedavi yöntemidir.

İnvasaling tekniği;

  • Metal diş teli kullanmaya gerek olmadan dişlerin düzeltilmesini sağlar.
  • Hafif ve pratik bir aparattır.
  • Kişiye özel tasarlanır, çene ve diş yapısına zarar vermez.
  • Yemek yeme ve içecek tüketiminde rahatlık sağlar.
  • İstenildiği zaman çıkarılabilir ve takılabilir formuyla daima rahattır.

Metal braket kullanımlarında hastalar özellikle yiyecek tüketiminde rahat olamazlar. Tellere takılan yiyecekler ve yiyecek artıkları nedeniyle artık çok fazla tercih edilmeyen tellere alternatif olarak plaklar kullanılıyor.

İnvasaling Tedavi Nasıl Uygulanır?

İnvasaling nedir, nasıl yapılır? Öncelikle hastanın ağız ve diş yapısı incelenir ve tedavi edilmesi gereken dişler var ise belirlenir. Diş etleri için de pembe estetik olarak bilinen gummy smile uygulaması yapılmaktadır.

İnvasaling tedavisi;

  • Öncelikle hastadan ölçü alınarak yapılmaya başlanır.
  • Bilgisayar ortamında 3D tarama yapılır.
  • Kullanılacak plak sayısı belirlenir.
  • Klinik ortamda diş hekimi tarafından plaklar uygulanır.

İnvasaling tedavisinde her bir plak için 2 hafta ağızda kalma periyodu uygulanır. Her 15 günde bir plak takılır. Tak çıkar şeklinde kullanılabilen şeffaf plaklar, yemek yerken hasta tarafından kolaylıkla çıkarılabilir. Ancak yemek dışındaki tüm zamanlarda takılması gereklidir.

İnvasaling Tedavi Fiyatları

Ankara invasaling fiyatları, hastada kaç plak kullanılacağına bağlı olarak belirlenir. Kolay ve rahat kullanımıyla tercih edilen invasaling tedavileri, eğri ve çapraşık dişlerin tedavi edilmesi olarak uygulanır.

Plak desteğiyle tamamen görünmeyen şeffaf plakalar ile rahat bir tedavi süreci geçirilir. Diş hekimi Fatma Tekin tarafından profesyonel şekilde uygulanan şeffaf plaklar ile gülüş tasarımınız yapılır. Görüntünüze yeni bir boyut kazandırmak ve gülüş estetiği uygulamalarından yararlanmak için hemen online sistem üzerinden tedavi programınızı oluşturabilirsiniz.