Lamine_Nedir

Lamine Nedir?

Lamine Nedir?; Diş tedavilerinde lamine nedir, nasıl uygulanır? Lamine diş tedavisi ve fiyatları hakkında merak ettikleriniz ve tüm diş tedavileri için Ankara, Çankaya’da Ortodontist Dr. Fatma Tekin hizmet veriyor. Gülüşünüzü güzelleştirecek tedavilerle estetik uygulamalar ve ortognatik cerrahi çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Lamine Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yaprak diş olarak bilinen lamine nedir konusunda, sadece ön dişlere ve görsel açıdan uygulanan kaplama yöntemi olduğundan bahsedebiliriz. Laminate venner olarak bilinen yaprak porselen uygulaması, doğal dişi taklit eden laminalar ile uygulanır.

Lamine diş, renk ve şekil açısından form kaybına uğramış dişlerin daha güzel ve doğal görünmesi için uygulanan tekniklerdir.

Lamine Diş Fiyatları

Diş estetiğinde lamine nedir, fiyatları nasıldır? Ankara gülüş tasarımı fiyatları ve lamine diş fiyatları, uygulanan klinik, hekim ve kullanılan malzemelere göre belirlenir. Ankara lamine diş fiyatları için Dr. Fatma Tekin Diş Kliniğiyle hemen irtibata geçebilirsiniz.

Lamine diş uygulamaları;

  • Porselen diş tedavilerine oranla çok az diş kesimi yapıldığı için avantajlıdır.
  • Dişlerin yapısına göre hiç kesim yapılmadan doğrudan yaprak lamine uygulanabilir.
  • Işık geçirgenliğini iyi sağlar.
  • İlaç kullanımı ve çeşitli etkilere bağlı olarak diş yüzeyinde belirgin renk değişikliği oluşan kişilerde de kullanılabilir.
  • Kırık, hasar görmüş ve aşınmış dişlerde restorasyon amaçlı kullanılan rahat uygulamalardır.
  • Ayrık dişlere bütünlük kazandırmak ve daha güzel bir görüntü için avantaj sağlar.

Lamine diş kaplaması fiyatları, dişler üzerinde yapılan diğer uygulamalara bağlı olarak ilk muayene esnasında belirlenir.

Lamine Diş Kimlere Uygulanır?

Lamine diş tasarımları, isteyen herkese uygulanabilir. Düzeltilmesi gereken dişlerde kırık ve ayrıklıkların giderilmesi için diş yapısına zarar vermeden yapılır. Eğri dişlerin düzeltilmesinde de kullanılmaktadır.

Lamine dişler ayrıca;

  • Dişlerinde herhangi bir eksik olmayan kişilere ve porselen yaptırmamış kişilere uygulanır.
  • Diş eti sağlığı iyi olan kişilere porselen laminalar, gerekli tedaviler sonrası uygulanır.

Diş eti tedavisi ile sağlıklı forma kavuşan dişetlerine uygulanabilir. İstediğiniz renk ve görüntüye kavuşmak için diş yüzeylerinden kaybetmeden lamine dişlerle gülüşünüzü parlatabilirsiniz. Diş hekimi Fatma Tekin kliniğinde kişiye özel dijital gülüş tasarımı ve tedavileri uygulanmaktadır.