Zirkonyum_Nedir

Zirkonyum Nedir?

Zirkonyum nedir?, nasıl uygulanır? Diş estetiği ve gülüş tasarımında sık tercih edilen kaplama yöntemlerinden biridir zirkonyum. Parlak ve sağlam element olan Zirkonyum, diş tedavileri metal içermeyen yapılarıyla konforlu ve avantajlıdır.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum nedir konusunda, ağız ve diş sağlığında kullanılan yöntemlerinden bahsedebiliriz. Estetik gülüş tasarımlarıyla uygulanan zirkonyum diş kaplamasında, diş yüzeyleri doğrudan kaplanır.

Seramik ya da porselen malzemeden yapılan bu tür kaplamaları, daha beyaz ve düzgün diş yapısına sahip olmanız ve daha iyi hissetmeniz açısından oldukça avantajlıdır. Zirkonyum diş kimlere yapılır konusunda ise;

  • Dişlerinde renkleşme olan ve ileri seviyede koyulaşma görülen hastalarda
  • Kalıtsal yapı renkleşmesi olan kişilerde
  • Ortodonti uygulamalarını yaptırmak istemeyen kişilerde
  • Kısmen çapraşık dişler, ayrık diş ve dönük diş uygulamalarında

Ve ayrıca form ve rengi bozulan eski dolguların yeni görünüme kavuşturulması için uygulanır. Ön dişlerde implantlar üzerine uygulanabildiği gibi arka dişlerde de köprü ve kaplama olarak uygulanabilir.

Zirkon Diş Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum nedir, zirkon diş nasıl olur? alerjik etki yaratmayan ve 5 gün gibi kısa bir tedavi sürecinde tamamlanan zirkonyum kaplama dişler, korozyona uğramaz. Işığı geçiren yapısı ile tercih edilen bir yöntemdir.

Zirkon diş kaplama avantajlarından şu şekilde bahsedebiliriz;

  • Metal destekli diş kaplamaları, ışığı geçirmediği için diş etlerinde renk değişikliğine neden olur. Zirkon dişer, diş etlerinin de sağlıklı ve doğal renginde görünmesini sağlar.
  • Dişlerin sağlıklı, parlak, canlı ve doğal bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Korozyona uğramadığı için dişlerde renk değişimi olmaz ve aynı beyazlık sürdürülür.
  • Konforlu ve ağrısız uygulamalar ile yapılır.

Zirkonyum diş kaplaması, kırık ve eğri dişlerin düzeltilmesine, renk kaybına uğramış dişlerin sağlıklı beyazlığa kavuşmasında etkilidir.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Ankara zirkonyum diş fiyatları için ortodontist dr. Fatma Tekin diş kliniğiyle hemen iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekipmanlar, güler yüzlü ekip ve alanında uzman hekim uygulamaları ile gülüş estetiği hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Porselen diş fiyatları, zirkon diş fiyatları, yapılacak olan dişlerin genel yapısı, diş sayısı ve diş tedavilerine bağlı olarak belirlenir.