İmplant Markaları

İmplant Markaları

İmplant Markaları; İmplant, eksik dişlerin yerine çene içerisine yerleştirilen genellikle vida şeklinde olan yapay diş köküdür. İmplant diş çene kemiğine yerleştirilir ve protezlere destek için yapılır. Eksik diş yerine geçer ve sorunsuz, uzun ömürlü bir şekilde kullanılır. İmplant markaları, kaliteli ve orijinal malzemelerle diş yapısına uygun implant çeşitleri sunar.

İmplant Markalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağız ve diş sağlığı son derece hassas bir konudur. Bu sebeple diş implant tedavisi gerçekleştirilirken de tercih edilecek olan implant markasının önemi vardır. İmplant yapımı için kullanılacak olan malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir. Kalitesiz malzeme kullanımı ağız ve diş sağlığı konusunda daha büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Herhangi bir implant markası seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler şunlardır:

  • Orijinal ve patentli ürünlerin kullanılması
  • Doku iyileşme ve kemiğe uyum süresinin hızlı olması
  • Alerjik reaksiyon göstermemesi
  • Kullanım prosedürünün kısıtlı olması
  • Yan etki yaratmaması
  • İleri teknoloji ve mühendislik becerisi ile üretilmiş olmaları
  • Kemik ve doku uyumunu sağlayan test sonuçlarının olması

İmplant Fiyatları 2022

İmplant fiyatları, diş implantı yapılacak olan kişinin eksik diş sayısına, dişin yapısına ve implant tedavi süresinin ne kadar olacağına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple diş implantı yaptıracak olan kişilerin ilgili klinik veya hekimlerden randevu alması ve diş implant fiyatları 2022 hakkında bilgi alması gerekmektedir. Genellikle her sene değişiklik göstermekle birlikte implant diş fiyatları 2022 içerisinde de değişmektedir.

Kimlere İmplant Uygulanabilir?

İmplant uygulamasında öncelikle hastaların diş kökünün implant malzemelerine ve tedavisine uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eksik dişi olan kişiler, implanta uygunluğu anlaşıldıktan sonrasında sürece başlayabilir. Bazı durumlarda kemiğin durumu implant yerleşimi için yeterli olmaz. Bu sebeple mutlaka implant uygulaması öncesinde kontrol edilmesi gerekmektedir. Eksik kemik olması durumunda ise ileri teknikler ve teknolojiler kullanılarak alt yapı sağlanabilir ve ona göre implant yerleştirilebilir.

Kimlere implant uygulanamaz?

Sigara kullanımı fazla olan kişiler, baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulamış olanlar, kemik büyüme ve gelişme evresini tamamlamamış genç kişiler, diyabet, yüksek tansiyon gibi sistemik hastalığı olanlar için implant tedavisi uygulanmamaktadır.