Invisalign Tedavisi

Invisalign Tedavisi

Invisalign tedavisi, modern ileri teknoloji iler oluşturulmuş ve kişiye özel olarak hazırlanan şeffaf plaklar ile diş teli tedavisi uygulamasıdır. Ankara ortodontist uzmanları, ileri teknolojili bu tedavi yöntemiyle kişilere özel en uygun tedavi sürecini başlatmaktadır. Bu tedavi yöntemi kişilerin ile ortodontik tedavi gördüğü dışarıdan anlaşılmaz ve herhangi bir estetik kaygı oluşmaz. Invisalign tedavisi, braket takmak istemeyen yetişkin, çocuk ve gençlerde uygulanabilmektedir.

Invisalign Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Dışarıdan bakıldığında görünmez olduğu için estetik kaygı oluşturmazlar.
  • Yemek yerken aralara takılma veya sonrasında temizleme ile uğraşmaktan kurtarır. Beslenme esnasında çıkarılabilir ve sonrasında geri takılabilir. Bu açıdan oldukça rahat kullanımlı ve konforludur.
  • Diğer ortodontik tedavilerde zaman zaman telin batması veya braketin düşmesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Invisalign tedavisinde böyle bir durum yaşanmaz.
  • Daha öncesinde diş operasyonu geçirmiş olanlar, dişlerinde dolgu veya tedavi olanlar için daha avantajlıdır. Bunun sebebi braletlerin yapay dişlere yapışması ve genel olarak ağız temizliğinin daha zor olmasıdır.

Invisalign Fiyatları 2022

Invisalign fiyatları 2022 senesi içerisinde dişin ihtiyacı olan tedavi boyutuna, tedavinin ne kadar süreceğine, dişin yapısına, dişin hareket süresine göre değişiklik göstermektedir. Tedavi süresi diş yapısına bağlı olarak değişmektedir. Bu sebeple invisalign fiyat bilgisi için invisalign ankara kliniklerinden randevu oluşturulabilir.

Kimler Invisalign Tedavisi Görebilir?

Bu tedavi yöntemi çocuk, genç ve yetişkin yaş gruplarına uygulanabilmektedir. Ancak bu tedavi yöntemine uygun olup olunmadığının kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Orta ve hafif diş çarpıklıkları, diş çekimi gereken bir ortodontik tedavi yapılabilir. Ancak çekimli tedavinin yapılabilip yapılamayacağı uzman hekime danışılmalıdır.

Invisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi için plaklar günde ortalama 20 saat takılmalıdır. Yemek yerken veya önemli toplantılar gibi görüşmelerde çıkarılması sorun olmaz. Düzenli kullanım sağlanırsa, diş hareketinin çeşidine göre 7-10 gün aralığında plak kullanımı değişiklik gösterebilmektedir. Tedavi süreci esnasında ilerleme kaydedildikçe farklı plaklar kullanılmaya devam edilir. Invisalign tedavisi esnasında diş fırçalamak gibi durumlar için plak çıkarılabilir. Ancak çok fazla çıkarıldıktan ve ihmal edildikten sonra tedavi süresi uzayabilir.